top of page
IV edycja Design Inspire

22 września 2021. Klubokawiarnia Recepcja

Ponadczasowa wartość druku​

Z Jarkiem Korkusiem (John Weston Group) porozmawiamy o świadomym projektowaniu druków oraz podejściu jakościowym, a nie ilościowym w produkcji materiałów drukowanych. Poszukamy też nowych obszarów dla wydruków oraz miejsc, w których można je zastąpić cyfrowymi nośnikami.

 

Z Maćkiem Zarańskim (Klub Innowatora, drukarnia typograficzna Otwarta12) porozmawiamy o rzemiośle druku typograficznego. Maciek opowie, jak mieszane najnowsze i najstarsze technologie dzielenia się słowem i obrazem, typografia i książka drukowana, ocalą świat z nadchodzącego Armagedonu.

Nasi goście

Przed Wami...

DI × 04/1

 

(nie)zrównoważony druk materiałów brandingowych

 

Jarek Korkuś

John Weston Group

Absolwent Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki na Politechnice Wrocławskiej. Z branżą internetowa związany od prawie 20 lat. Analityczny umysł i wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami, pozwoliły mu na opanowanie do perfekcji trudnej sztuki optymalnego zarzadzania budżetami.

Współzałożyciel agencji kreatywnej John Weston Group, gdzie zarządza zespołem odpowiedzialnym za tworzenie marek, projektowanie komunikacji wizerunkowej, planowanie i wdrażanie kampanii, strategii marketingowych dla firm oraz organizacji i pozarządowych. Jego specjalność to wprowadzanie nowoczesnych narzędzi i rozwiązań, dzięki którym klienci osiągają lepsze wyniki biznesowe.

 

Prywatnie tata 5-letniego Jana. Pasjonat biegów długodystansowych. Miłośnik baseballu.

DI × 04/2

 

Druk tradycyjny - produkt ekskluzywny czy coś znacznie więcej? 

 

Maciej Zarański

Klub Innowatora,
Drukarnia typograficzna Otwarta 12  

Absolwent polsko - amerykańskiej uczelni w Nowym Sączu o pierwszym w Polsce kierunku „Innowacyjne zarządzanie badaniami naukowymi”. Od kilku lat skutecznie wdraża swój model innowacji społecznych w szeroko pojętej branży wydawniczo - poligraficznej.

 

Jeden z pięciu ostatnich wykształconych maszynistów typograficznych (drukarzy posługujących się czcionkami) przekształcił uratowany zakład rzemieślniczy „Typodruk” (działający od lat 80-tych na wrocławskim Nadodrzu) w Drukarnię przy ul. Otwartej 12 - niezależny, kreatywny hub wykorzystujący między innymi gutenbergowską technikę druku.

IV edycja Design Inspire × 22.09.2021 

Ponadczasowa wartość druku

bottom of page